قرآن منبعی عظیم برای رفع نیازهای همه افراد با هرسطح علمی است

ویژگی های ارزشمند قرآن کریم ، به معرفی برخی از ابعاد متکثر و چندگانه قرآن می پردازیم و استفاده نکردن از این فرصت ها و ویژگی ها را به عنوان ضعفی در جامعه علمی کشور می باشد.

قرآن و تربیت با موضوع سیر تحول دینی در قرآن کریم: قرآن سفره گسترده و بلند دامنه و عمیقی است که هرکس به قدر فهم، توان و نیازش از آن بهره می برد.

ابعاد متکثره و چندلایه قرآن کریم وجود ابعاد متکثره قرآن کریم نشان از عظمت این معجزه بزرگ الهی است که افراد به تناسب نیازشان از آن بهره می برند، برخی در سطوح پایین صرفاً از باب برکت جویی و استفاده ظاهری که این سطح عامیانه است تا سطوح عالی که سطوح اندیشه ای، علمی و معرفتی است که عمق هدایت بشریت را رقم می زند.

امروزه  شاهد بهره گرفتن از قرآن حتی در حوزه های متعدد و با سلیقه افراد هستیم، مانند حوزه های متعدد زیباشناختی از قبیل صوت، نگارگری و تصویرگری های تجسمی و نمایشی، ادبیات، تاریخ، استدلال های عمیق فلسفی و رویکردهای جامعه شناسی و زیبا شناسی  که می تواند خیر و برکت کثیری را به دنبال داشته باشد.

این کتاب سفره گسترده برای تأمین خواسته ها و نیاز هرکس با هرسطح علمی و با هر رویکردی و با هر زاویه دیدی به ویژه اگر مسلمان باشد که بر او حجت است و غیر مسلمانان نیز معتقدند که قرآن منبع عظیم و پرخیر و برکت و گرانقدری است.

امروز ما در شرایطی به دنیا آمده ایم که جامعه اسلامی و شیعی و در نظام مقدسی که یکی از ارزش های قرآنی به نام ولایت فقیه بر آن حاکم است و در هیچ دوره ای تاکنون شرایط  و امکانت وسیع سخت افزاری و نرم افزاری مانند الاّن برای بهره گیری از قرآن رقم  نخورده که باید از این فرصت به نحو احسن استفاده شود.

 

 

 

 

 


ادامـــه ی مـطــلــب

نظرات ()

لینک ثابت - نوشته شده توسط رحمت الله شیخ نوری در سه شنبه 25 خرداد 1395 ساعت 07:35 ق.ظ